Historie
| Domů | Místopis | Právo | Filosofie | Umění | Varia | Geografie | Náboženství |
| Vladimír Nosek | Anglie a náš boj za samostatnost | ČIN 1926, brož., 216 str. | 100,- | |
![]() |
A.V.Florovskij | Česko-ruské obchodní styky v minulosti (X.-XVIII. století) | Státní pedag.nakl. 1954, brož., 396 str., obrazové a mapové přílohy | 150,- |
|
|
Ivan Otcovský | Soupis učitelských a školských spolků v Čechách do roku 1900 | Ústav Českoslov.dějin ČSAV 1977, brož, 489 str., interní tisk, 300 výtisků jen pro služební potřebu | 300,- |
| |
Vilém Bitnar | Inferiorita české literatury katolické | Václav Petr 1941, brož., 32 str. | 20,- |
| Redakce | Státní archiv v Třeboni - průvodce po archivních fondech, svazek 4 | Archivní správa ministerstva vnirta 1959, brož., 276 str. | 180,- | |
| redakce | Třetí výroční zpráva společnosti přátel starožitností českých v Praze, správní rok 1891 | Nákladem Společnosti přátel starožitností 1892, brož., 16 str. | 20,- | |
| redakce | Výstava Společnosti přátel starožitností českých v Praze v památném roce 1891 | Nákladem Společnosti přátel starožitností 1892, brož. 20 str., nerozřezáno | 40,- | |
| PhDr.Václav Vojtíšek | Sborník příspěvků k dějinám hl.města
Prahy,díl V. sešit 2. B.Mendl-Z hospodářských dějin
středověké Prahy, B.Kubíčková-K počátku pražského oficialátu, F.M.Bartoš-Do
čtyř pražských artykulů, R.Urbánek-Volba Jiřího z Poděbrad za krále
českého, J.Šebánek-Desetipanský úřad Starého města Pražského a
jeho knihy
|
Nákladem důchodu obce hl.města Prahy 1932, brož. str.161-930 | 250,- | |
![]() |
František Zdrahal, Dr.M.Kovář |
Sborník historického kroužku sešit 2 a 4, sešit 2-Podlaha-Život a působení Antonína Koniáše, Kroiherr-Bylo-li porušení majestátu příčinou českého povstání?,Kovář-Epistola VVenceslai Meroschva, Kovář-List Václava Merošvy, sešit 4- Špička-Po stopách Drabíkových proroctví, Vávra-O katolických paních v Čechách za doby reformace, Podlaha-Z dějin katolických missií v Čechách r.1670-1700 |
Tiskem Cyrillo-Methodějské Knihtiskárny 1893 a 1895, svázáno v jeden celek, 112 a 144 str., razítkováno | 380,- |
| Jan Erazim Vocel | Časopis Českého Museum 1848, ročník XXII., díl druhý, Nebeský-Historická zpráva o sjezdu slovanském, Čupr-O národovědě, Quadrat-Lučebné opyty, Šafařík-Myšlenky o provedení stejného práva českého i německého jazyka na školách českých, Dušan-Slovníček Slovenský, Petřina-O magnetismu, Čejka-Sbírka slov a spůsobů mluvení ze starých rukopisů lékarských, | Nákladem Českého Museum, v Praze 1848 ! tři svazky, brož. 356 str., dobrý stav | 400,- | |
![]() |
Dr.J.V.Šimák |
Zpovědní seznamy arcidiecése pražské z r.1671-1725 díl 3, svazky
1-4 (Plzeňsko, Loketsko,Žatecko, Slánsko, Rakovnicko, Praha s
okolím, Kladsko)
|
Nákladem historického spolku v Praze 1935-1938, brož. 652 stran, nerozřezáno, perfektní stav | 590,- |
| Kolektiv autorů | Doba bělohorská a Albrecht z Valdštejna, sborník osmi statí | Nákladem výboru výstavy Praha 1934, brož. 208 str., nerozřezáno | 80,- | |
| K.Stloukal | Bollettino del L´istituto storico Cecoslovacco in Roma, Fascicolo I (Bulletin Historického ústavu Československé republiky v Římě) | Praga 1937, brož., 54 str., | 200,- | |
| K.Stloukal | Bollettino del L´istituto storico Cecoslovacco in Roma, Fascicolo II (Bulletin Historického ústavu Československé republiky v Římě) | Praga 1946, brož., 66 str., obrazové přílohy | 200,- | |
| Karel Novák | Slovník k českým spisům Husovým | ČSAV 1934, brož., 222.str., | 200,- | |
![]() |
Dr. F. M. Bartoš | Soupis rukopisů Národního musea v Praze svazek I. a II., | Melantrich 1926 a 1927, váz 320 a 330 str., velmi dobrý stav | 800,- |
![]() |
Dr. Antonín Podlaha | Soupis rukopisů knihovny Metropolitní kapitoly pražské, druhá část F-P | Česká akademie věd a umění 1922, váz. 668 str., velmi dobrý stav | 600,- |
![]() |
Josef Truhlář | Katalog českých rukopisů c.k.veřejné a universitní knihovny pražské | Nákl. České akademie 1906, váz. 196 str., velmi dobrý stav | 400,- |